zeytin1_1_

Zeytinyağı Cilde İyi Gelir mi?

Yüzyıllar boyunca sağlıklı yaşam ve güzellik için aktif olarak kullanılmış olan zeytinyağının vücut üzerindeki inanılmaz etkileri zaman içerisinde insanların dikkatini çekerek, kullanılabilir bir hale gelmesine neden olmuştur. Vücut organlarına olan faydalarından tutun da kalp krizi riskini azaltmasına kadar pek çok faydası ile her zaman için sofralardaki yerini almış, Osmanlı kültüründe önemli bir yer edinmiş olan zeytinyağının cilt üzerinde de inanılmaz etkiler gösterdiğini belirtebiliriz.

Cilde esneklik kazandırarak, güzel bir görünüm sunan zeytinyağının hamile bayanlardan tutun da normal bireylere kadar geniş oranda kullanılabildiğini söyleyebiliriz. Vücutta sıkıntı yaşanan bölgede masaj yoluyla uygulanabilecek bir unsur olması nedeniyle kullanımı da oldukça kolay olan zeytinyağının cilt üzerinde nemlendirici, yumuşatıcı, rahatlatıcı bir etki gösterdiği gözlemlenmiş etkileri arasındadır. Ağır dokucu nedeniyle; kullanımı noktasında çok dikkatli olunmalıdır. Herhangi bir olumsuz etki göstermeyen zeytinyağının özellikle; yağlı ciltlere sahip olan bireyler tarafından dikkatli kullanılması, kullanılacak olan miktarın iyi ayarlanması gerektiğini belirtmemiz de yarar bulunmakta. Kuru ciltlere sahip olan bireyler biraz daha fazla kullanabilir. Kurumuş çatlamış dudak ve topuklarda, tırnaklarda, göğüs uçlarında, doğum çatlaklarında, saç derisinde, ciltte, traş edilecek bölgelerde, bebeklerin poposunda, kas kramplarında ve daha pek çok bölgede haricen uygulanabilen zeytinyağının inanılmaz etkilerini gözlemlemeniz mümkün.

Cilt üzerinde yumuşatıcı, yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkileri ile kısa zamanda sonuç elde edebileceğiniz zeytinyağını periyodik olarak kullanmanız daha güzel, daha sağlıklı bir yapıya kavuşmanızı sağlayacağından bu hususa çok dikkat etmelisiniz. Banyo suyuna katacağınız az miktarda zeytinyağının baştan sona vücudunuza rahatlık sağlayacağını unutmadan kullanım noktasında abartıya kaçmadan kullanabilirsiniz. Cilt kurulukları, saç dökülmeleri için birebir etkileri bulunan zeytinyağını gönül rahatlığı ile kullanabilir, faydalarından yararlanabilirsiniz.

SİZ DE BİR YORUM YAZIN