resim-kursu-en-iyi2.jpg

YETENEĞİNİZİ SANATA DÖNÜŞTÜRÜN

Güzel sanatlar bölümünü okumak isteyen öğrencilerin ciddi bir çalışma sürecine girmeleri gereklidir. Bu alanda kendilerini geliştirmek isteyen sanatçı adayları güzel sanatlara hazırlık için mutlaka eğitim almalıdırlar. Bu iş sadece yetenek değil aynı zamanda teknikte gerektirir. Teknik açısından kendinizi geliştirmek istiyorsanız bir kursa başvurmanız tavsiye edilir. Çünkü sınavlar birden çok aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamaları başarı ile geçmek istiyorsanız teknik bilgiye sahip olmanız şarttır. Ortaokul mezunları güzel sanatlar sınavına girebilir ve bu alanda lise okuyabilirler. Lise mezunları için üniversiteye hazırlık anlamında girilen güzel sanatlar sınavı biraz daha zorlayıcı olabilir. Unutulmaması gerekir güzel sanatlar alanında lise okumayanlar bu alanda lise okuyanlarla aynı sınava tabi tutulur. Bu sebeple ciddi bir çalışma yapmanız gereklidir.

Bir çok öğrenci yeteneğine güvendiği için kurslara gitmez ve teknik bilgi açısından yetersiz olduğu için sınavı kaybeder. Hem yeteneğini hem de teknik bilgisini geliştirmek isteyen öğrenciler resim kurslarına gider. Resim kurslarında çizim ile ilgili alıştırma ve pekiştirme yapılır. Bunun yanında resim kursu hocaları her ay sonunda sizi değerlendirir ve eksiklerinizi tamamlamak için gerekli çalışmalar yaparlar.

Yetenek sınavlarına girecek öğrencilere temel sanat eğitim konuları ve aşamaları öğretilir. Kurslarda yetenek sınavına hazırlık için bir çok ders mevcuttur. Öğrencilere perspektif bilgisi verilerek nesnenin kağıda aktarımı sağlanır. Desen bilgisi verilerek nesnelerin geometrik şekilleriyle figür çizimleri yapması sağlanır. Anatomi bilgisi verilerek canlı ve cansız varlıkların anatomik detayları işlenir. İmgesel tasarım dersiyle hayal gücünün ve yaratıcılığın resme dökülmesi sağlanır. Sanat tarihi- genel kültür dersinde sanatın tarihten bugüne gelme aşamaları anlatılır. Gölge çalışmaları yapılarak öğrencilere el, göz ve beyin olmak üzere 3 organın birlikte çalışması öğretilir. Bu derste kalem tutuşundan çizgi çeşitlerine kadar her şey anlatılır ve bu doğrultuda resmedilir. Resim kursları sanatınıza pak çok şey katacaktır.

 

SİZ DE BİR YORUM YAZIN