varsova-universitesi-13.jpg

Neden Varşova Teknoloji Üniversitesi?

Neden Varşova Teknoloji Üniversitesi?

Mühendislik alanında en iyi üniversitelerden birinde okumak ve eğitimi en güncel bilgi ve dil ile sağlamak tüm mühendislik eğitimini almak isteyen öğrencilerin ortak isteklerinden biridir. Üniversitelerin köklü olması ve eğitim derecesi o üniversite hakkında bilgi vermesi anlamına geldiği yadsınamaz bir gerçektir. Bu üniversitelerden biri olan ve alanında oldukça popüler olan, Doğu Avrupa ülkelerinden birinde yer alan Varşova Teknik Üniversitesi fonksiyonel mühendislik bölümleri ve sayısız dereceleri ile dünyada en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır. 1826 yılından bu yana teknik bilimlerde en iyi eğitim kalitesine sahip üniversiteler arasında yer almaktadır.

Tarihi Avrupa Üniversiteleri

Avrupa tarihinde ilk üniversitelerden biri olan, yaklaşık her yıl 50 bin üzerinde öğrencisi, 5 bin üzerinde akademik kodrosu ve modern çağın gereksinimlerine uygun olarak açılan yeni programları ile karşılayan Varşova Üniversitesi yurt dışından en fazla öğrenci alan yüksek eğtim kurumlarından biridir. Polonya’nın başkenti ile aynı isme sahip olan üniversite Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Üniversite iki dil üzerinde eğitim vermektedir. Bu diller Polanyo Lehçe’si ve İngililzce’dir. İngilizce yeterliliğine sahip olmayan bireylere ingilizce dilinde eğitim sağlanacak seviyeye gelene kadar hazırlık eğitimine tabi tutulmaktadır. Ağğırlıklı olarak ingilizce eğitimi verilmekte ve bu dil ana dil haline gelene kadar eğitim sürdürülmektedir.

Başkent Üniversiteleri

Avrupa ünüversitelerin kalitesi dünya genelinde tüm ülkeler tarafından kabul edilmiş bir gerçektir. Kalitesini eğitim alanındaki gelişmelere borçlu olan bu üniversiteler güncel hayatın getirilerini programlara uygulamaları ile de ‘’en iyi’’ kavramını hak eden konumuna gelmektedir. Özellikle eğitim sağladığı programlar bakımından Varşova Üniversitesi Bölümleri bu ünvanı hak edecek sonuçları doğurmaktadır. Üniversite tüm öğrencilerinin eğitimini önmsemekte ve Polonya devleti tarafından desteklenmektedir.

SİZ DE BİR YORUM YAZIN