osgb1.jpg

İşte Sağlık Kriterleri

    Sağlığımız bizim ve sevdiklerimiz için en önemli olgudur. Öyle ki bu olguyu kaybettiğimizde yani sağlığımız bozulduğunda hayatın hiçbir alanından zevk almayıp hiçbir işte başarılı olamayız. Bu nedenle hem sosyal hayatta hem de iş hayatımızda sağlığımız sürekli olarak koruma altında tutmalıyız. 

    Nasıl ki sosyal hayatımızda arabamıza bindiğimizde emniyet kemerimizi takıyorsak iş hayatımızda da emniyet gözlüklerimizi, kemerlerimizi, eldivenlerimizi ve diğer güvenlik donanımlarımızı kullanmalıyız. Emniyet donanımlarımızı kullanırken kendimizi ve çevremizdeki insanları güvenlik altında tutmamız işimizde göstereceğimiz verimi de hiç şüphesiz artıracaktır. İşletmelerin iş güvenliği konusunda uzman bir yardım alması başta devlet kurumları olmak üzere birçok denetimden başarı ile geçmesini sağlayacaktır. İşletmelerin bu noktada danışacakları uzman kuruluş OSGB adıyla da bildiğimiz ortak sağlık ve güvenlik birimidir. İşletmelerin sağlık açısından güvenli bir ortam oluşturması için öncelikle mobil sağlık ekibine ve iş yeri hekimine ihtiyacı vardır. 

    Mobil sağlık ekibi herhangi bir iş kazası ya da doğal afet durumunda söz konusu kaza yerine hızla intikal ederek hiç vakit kaybetmeden tıbbi yardıma başlar. Bu yardımın hızlı ve güvenli bir şekilde yapılması çoğu zaman hayat kurtarıcı nitelikte olmaktadır. Her çalışanın sağlığı ve güvenliğinin yüksek derecede önem taşıdığı işletmelerde iş güvenliği konusunda neredeyse hiçbir sıkıntı yaşanmamakta, edinilen bilgiler de sürekli eğitimler ile desteklenerek hayata geçirilmektedir. İşletme sahiplerinin bu konuya gösterdikleri özen onların iş hayatlarındaki profesyonelliklerini yansıtmaktadır. 

    İşletmelerde bulunması gereken iş sağlığı ve güvenliği birimi işletmede her ne işle uğraşıyor olursa olsun her çalışanın sağlığının ve güvenliğinin maksimum seviyede tutulması için çalışmaktadır. Özellikle ilk yardım eğitimi ve iş yeri hekimliği eğitimini başar ile tamamlayan uzman doktorların çalışanlar ile birebir temas kurarak verdikleri öneriler işletmelerde oldukça büyük etkiler göstermektedir. 

SİZ DE BİR YORUM YAZIN