dil-kursu4.jpg

DİL OKULU

Ülkemizin komşu ülkeleri arasında yer alan ve bu yakınlık dolayısıyla iki ülke arasında sosyal, kültürel ve o ülkede kullanılan dilin yaygınlaşması üzerine turizm ile eğitim konusunda Türkiye Rusya’yla bağlarını güçlendirmiştir. Genellikle turizm alanında daha çok kullanılan yabancı diller arasında en çok kullanılan dil haline gelen Rusça dünyaca yaygınlaşmıştır. Rusçanın yaygınlaşmasından dolayı Rus dil okulları da artmıştır. Beyaz Rus olarak da anılan Belarus’ta belarus dil kurcu ve Belarus dil okulu yaygın bir şekilde bulunmaktadır. Kendi anadilimiz dışında başka bir dili ana dilimiz gibi konuşmak için dil kurslarına giderek öğrenebilir ve hatta ülkeyi ziyaret ederek pratik yapabilirsiniz.

Dünyaca bilinen ülkeler arasında olan Belarus bir diğer adıyla beyaz Rusya’da yaşayan ve halkın göstermiş oldukları özen, hassasiyet, titizlik üzerine en temiz ülke olarak bilinmektedir. Belarus’un başkenti olan Minsk ilçesinde 4 milyon insan yaşamaktadır. O ülkede yaşayan insanların eğitimine, insanların düşüncelerine, inançları doğrultusunda hareket eden yapılarına ve insanları yargılamayan hoşgörü ile yaklaşılan tutumlarıyla da anılmaktadırlar. Eğitim konusunda kendilerini geliştirmeleri sayesinde birçok bölgesinde Minsk dil okulu bulunmaktadır. Yabancı dil öğrenmek eğitim konusunda gelişmeye adım atmak ve farklı diller sayesinde çeşitli ülkeler arasında rahatlıkla seyahat etmenize ve yeni yerler keşfetmenize olanak sağlayacaktır.

Dünyada bulunan ülkeler arasında en çok konuşulmakta olan Rusça, resmi diller arasında 6. sıraya girmiş bulunmaktadır. Yaygın olarak kullanılan dil olan İngilizcenin de önüne geçmiş bulunan Rusça dilini en iyi nerede öğrenmeliyiz sorusuna tek yanıt Belarus kentidir. Belarus hem dil öğrenme açısından önemli bir yerdedir hem de güvenli bir şehir olmasıyla birlikte gidip görülecek ya da orada rahatlıkla yaşanabilinecek bir ülke haline gelmiştir. Ve Belarus dil kursu da dil öğrenme garantisiyle insanların güvenini kazanmıştır. Aynı zamanda Belarus’ta yaşayan insanların mutluluğuna ve orada yaşayanların güvenliklerine de son derece dikkat edilmesinin yanında şehrin tarihinin korunması da Belarus’ta yaşayan insanların kültürel yapılarının iyi olmasının etkisi olmuştur. 

SİZ DE BİR YORUM YAZIN